СвітУкраїна

Німецькі компанії підозрюють у торгівлі з окупованим Кримом

Дві німецькі судноплавні компанії порушили санкції Євросоюзу, які діють через анексію РФ українського півострова Крим. Про це 6 липня повідомила радіостанція Deutschlandfunk, пише 1NEWS із посиланням на ГОРДОН.

У листопаді та грудні 2017 року компанії Hansa Heavy Lift із Гамбурга і Heinz Corleis KG зі Штаде доправили в російський порт “Кавказ”, розташований у Керченській протоці, загалом приблизно 35 тис. тонн титанової руди (ільменіту) з Норвегії. Руду перевантажили на воді на борт російського корабля “Нефтерудовоз-2”, який потім доправив її в розташований за 20 км порт у Криму, ідеться в матеріалі.

У Heavy Lift і Heinz Corleis KG уже заявили, що не знали про ймовірне транспортування руди у Крим, а самі постачання у РФ обмежувальним заходам ЄС не суперечать. Головний редактор порталу BlackSeaNews, керівник проекту “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко пояснив виданню, що РФ постачань ільменіту не потребує, оскільки його в достатній кількості видобувають на Уралі.

У Криму розташоване підприємство українського бізнесмена Дмитра Фірташа “Кримський титан”, яке виробляє діоксид титану для лакофарбової та інших галузей промисловості. Титанову руду також використовують і в оборонній промисловості.

Прокуратура Гамбурга перевіряє обвинувачення проти Hansa Heavy Lift та Heinz Corleis KG. У Норвегії почали розслідування щодо компанії Titania kronos, яка видобула доправлену у Крим руду.

Санкції Європейського союзу забороняють експортувати у Крим низку товарів і технологій для транспортного, телекомунікаційного та енергетичних секторів. Обмежувальні заходи неодноразово продовжували.

Останні новини

Back to top button