Світ

Німеччина, Польща і Швеція вислали російських дипломатів

Повідомлення про висилку синхронно оприлюднили МЗС трьох країн

Німеччина, Польща і Швеція у понеділок ввечері повідомили, що висилають по одному російському дипломату у відповідь на висилку Росією дипломатичних працівників трьох країн нібито за участь у протестах за звільнення Навального.

Повідомлення про висилку синхронно оприлюднили МЗС трьох країн, – інформує 1NEWS.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила у Twitter, що російському послу у Стокгольмі було повідомлено про прохання залишити Швецію одному працівнику російського посольства.

“Це чітка відповідь на неприйнятне рішення про висилку шведського дипломата, який тільки виконував свої обов’язки”, – заявила глава МЗС Швеції.

Про аналогічне рішення оголосити персоною нон грата одного працівників російського посольства в Берліні повідомило МЗС Німеччини.

Німецьке дипвідомство назвало висилку свого дипломата з Росії невиправданим.

“Німецький дипломат, про якого йдеться, просто виконував свою функцію відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, спостерігаючи за розвитком подій у Росії законними засобами”, – йдеться у заяві німецького МЗС.

МЗС Польщі повідомило, що відповідно до принципу взаємності та у координації з Німеччиною і Швецією оголошує персоною нон грата дипломата РФ із генерального консульства Росії в Познані.

Росія вирішила вислати трьох європейських дипломатів у п’ятницю 5 лютого, коли верховний представник ЄС Жозеп Боррель прибув до Москви з візитом.

РФ висловила протест у зв’язку з участю дипломатичних співробітників генеральних консульств Швеції і Польщі в Санкт-Петербурзі і посольства Німеччини в Москві в акціях протесту 23 січня.

Дипломатів оголошено персонами нон грата і наказано найближчим часом покинути територію Російської Федерації.

Джерело: “Європейська правда

Останні новини

Back to top button