Світ

Німеччина планує придбати 45 американських винищувачів

Нові літаки мають замінити на бойовому чергуванні вже досить застарілі

Міністерка оборони Аннеґрет Крамп-Карренбауер надіслала електронного листа своєму американському колезі, міністрові оборони США Марку Есперу, в якому заявила про намір Бундесверу придбати у американців 30 літаків F-18 Superhornet та 15 літаків F-18 типу Growler.

Про це повідомляє 1NEWS.

Нові літаки мають замінити на бойовому чергуванні вже досить застарілі літаки Tornado.  Плани щодо заміни Tornado обговорюються у Німеччині декілька років. Водночас дискусії точаться навколо того, які саме літаки і в якої компанії  необхідно придбати. Соціал-демократи виступають проти купівлі літаків у американського концерну Boeing. Їхня позиція полягає в тому, що контракт необхідно укласти не лише з Boeing, але й з європейським концерном Airbus, який може поставити винищувачі Eurofighter.

Винищувач F-18 типу Growler обладнаний засобами радіоелектронної боротьби, за допомогою яких він може подавляти ворожі радари, у той час як винищувач F-18 Superhornet може нести ядерну зброю США, що зберігається на авіабазі “Бюхель” у федеральній землі Рейнланд-Пфальц. На ній розташована база 33-ої бригади тактичної авіації Бундесверу. У разі ядерного удару пілоти Люфтваффе мали би доставити бомби до цілі літаками Tornado і скинути. Модель, за якої Німеччина може бути частиною ядерного потенціалу США, називається “ядерна співучасть”. При цьому ролі чітко розподілені: коди для активування ядерних боєголовок є лише в американців, у той час як скидати їх мають пілоти Люфтваффе.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button