Світ

Німеччина не приєднається до договору про заборону ядерної зброї

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Цей матеріал опубліковано на 1News в рамках офіційної партнерської угоди з Deutsche Welle

Німеччина не приєднається до договору про заборону ядерної зброї

Текст: Катя Юськів, 
23 червня 2022, 07:09

0
250

Німеччина не приєднається до договору про заборону ядерної зброї

Фото: dpa
На авіабазі в Бюхелі розміщено до 20 американських ядерних боєголовок

Доки для ФРН і НАТО є загроза ядерної атаки, відмова від ядерного стримування буде помилкою, вважають у Берліні. Тому Німеччина унеможливлює приєднання до договору про заборону ядерної зброї.

Німецький уряд виключає приєднання до договору про заборону ядерної зброї. Такий крок несумісний із зобов’язаннями Німеччини, що випливають з її членства в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), а роззброєння має здійснюватися з урахуванням ситуації в сфері політики безпеки, цитує в середу, 22 червня, агентство dpa відповідь уряду ФРН на запит депутатки Лівої партії у Бундестазі Севім Даґделен.

Напад Росії на Україну демонструє загрози, що походять від Москви, йдеться в документі. Водночас уряд Німеччини наголосив на прихильності до ідеї без’ядерного світу.

Договір про заборону ядерної зброї

Договір про заборону ядерної зброї схвалили 122 країни-учасниці Організації Об’єднаних Націй у 2017 році. Проти проголосували Нідерланди, Сингапур – утримався. Багато хто не брав участі в переговорах і голосуванні. Зокрема, країни, що володіють ядерною зброєю, Німеччина та члени НАТО. Для набуття чинності до договору мали приєднатися більше 50 країн.

Він набув чинності у січні 2021 року. До нього вже приєдналися 65 держав, проте жодна з країн так званого “ядерного клубу”, до якого належать США, Китай, Росія, Великобританія, Франція, Індія, Пакистан, Північна Корея. До цього переліку також зараховують Ізраїль, втім офіційно Тель-Авів ні підтверджує, ні спростовує інформацію

Німеччина власної ядерної зброї не має, але на її території, за оцінкою експертів, розміщені близько 20 ядерних бомб США. Дислокація у ФРН цих ядерних боєзарядів зумовлена пунктами договору НАТО. “Доки для Німеччини та її союзників виходить загроза застосування ядерної зброї, зберігається необхідність переконливого ядерного стримування в рамках НАТО”, – наголошується у відповіді уряду країни на депутатський запит.

Ядерний удар дедалі вірогідніший. Доповідь SIPRI

Джерело: Українська служба DW


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал 

ТЕГИ:

США,&nbsp
НАТО,&nbsp
Росія,&nbsp
ядерна програма

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button