Світ

Нідерланди визнали себе частково винними у масовій загибелі мусульман під час різанини в Сребрениці

Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення попередньої інстанції щодо часткової вини держави в загибелі 350 боснійських мусульман під час масової різанини в Сребрениці в 1995 році. Про це повідомляє BBC, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«Верховний суд Нідерландів ухвалив, що на країні частково лежить вина за смерть 350 боснійських мусульман під час масових розстрілів, влаштованих боснійськими сербами в Сребрениці в липні 1995 року – в ході війни у Боснії і Герцеговині», – йдеться в повідомленні.

Суд установив, що голландські миротворці «діяли незаконно при виселенні 350 боснійських мусульман» зі своєї бази і «відібрали в цих чоловіків шанс уникнути потрапляння в руки боснійських сербів».

Цим самим було підтверджено відповідне рішення суду попередньої інстанції.

Як відомо, у 2017 році Апеляційний суд у Гаазі підтримав вердикт цивільного суду, який у 2014 році визнав часткову відповідальність Нідерландів за те, що в липні 1995 року солдати цієї країни зі складу миротворчих сил ООН виселили зі своєї бази 350 чоловіків-мусульман, котрі там переховувалися. Вони опинилися серед восьми тисяч мусульман, убитих згодом підрозділами армії боснійських сербів.

У 2007 році Міжнародний трибунал у Гаазі у справі колишньої Югославії визначив масові страти в Сребрениці як геноцид. Ця різанина вважається найбільшим воєнним злочином в Європі з часів Другої світової.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close