Світ

Нідерланди продовжать військову присутність у Литві

Нідерланди продовжать військову присутність у Литві

Фото: defensie.nl

Війська Нідерландів продовжили своє перебування у Литві

Участь Нідерландів у програмі вже була продовжена у 2021 році. Зараз це рішення прийнято повторно, оскільки російська загроза з тих пір ще більше зросла.

Нідерланди продовжать свою участь у місії посиленої передової присутності (eFP) сил НАТО в Литві до кінця 2026 року для стримування Росії. Про це у понеділок, 6 травня, йдеться у повідомлені Міноборони Нідерландів. 

Вказується, що у Литві перебуватимуть від 270 до 300 нідерландських солдатів.

“Мета місії в Литві – показати населенню, що НАТО готове. Також це важливий сигнал нашим союзникам і Росії. Наші солдати роблять тут вирішальний внесок у стримування та оборону. Разом ми збережемо безпеку Європи”, – заявила міністр оборони країни Кайса Оллонгрен.

Нідерланди беруть участь у зведеному батальйоні під командуванням Німеччини з 9 лютого 2017 року. Попереднє рішення про продовження місії ухвалювалося у 2021 році. Окрім Нідерландів, участь у ній беруть Німеччина (560 військових), Бельгія (200), Норвегія (140) і Чехія (36).

Раніше міністр оборони Нідерландів повідомила, що її країна планує почати передачу винищувачів F-16 Україні з осені. Це станеться слідом за Данією. 

Нагадаємо, у Литві влітку відбудуться найбільші в історії країни військові навчання, які спрямовані на підготовку збройних сил різних країн та посилення військового реагування для забезпечення свободи судноплавства й безпеки в Балтійському морі.

Також повідомлялося, що країна-агресор Росія проведе військові навчання з нестратегічною ядерною зброєю.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button