Світ

Нідерланди охопили найбільші акції протесту за 40 років після рішення уряду запровадити в країні комендантську годину вперше з часів Другої світової війни (ФОТО й ВІДЕО)

Жителям заборонили покидати свої будинки з 21:00 по 4:30, а порушникам загрожує штраф 95 євро

У Нідерландах найжорсткіші вуличні зіткнення за 40 років — через комендантську годину, введену вперше після Другої світової війни, вони тривають вже третю добу, уряд же країни не має наміру скасовувати комендантську годину у зв’язку з подіями.

Про це повідомляє 1NEWS.

затримання

Поліція з охорони громадського порядку в Нідерландах третю ніч поспіль вступає у зіткнення з демонстрантами, які порушують запроваджену через пандемію комендантську годину.

За даними місцевих ЗМІ, заарештовано сотні людей. У Роттердамі поліція робила попереджувальні постріли і застосувала сльозогінний газ.

Ейндховен

Заворушення почалися на вихідних, коли протестувальники виступили проти нещодавно запроваджених обмежень.

Прем’єр-міністр Марк Рютте засудив такі дії демонстрантів, які він назвав “злочинним насильством”.

У Гаазі поліція на велосипедах намагалася відтіснити невеликі групи чоловіків, які кидали каміння та феєрверки.

В Амстердамі поліція здійснила низку арештів після повідомлень про погроми майна.

У Роттердамі поліція застосувала водомети під час зіткнень, повідомляє національна телекомпанія NOS.

Мер міста підписав указ про надзвичайний стан, який дає поліції ширші повноваження щодо арешту.

Dutch policemen arrest a man during clashes with a large group of young people on Beijerlandselaan in Rotterdam

Футбольні фанати клубу Віллем II вийшли на вулиці Тілбурга, щоб “захистити своє місто” від бунтівників, повідомляє місцевий новинний сайт Brabants Dagblad.

Насильство у неділю поліція назвала найгіршими заворушеннями за 40 років.

Поліція заарештувала приблизно 250 людей по всій країні.

Protesters lay bikes down to block a street and set a fire during a protest against the coronavirus (Covid-19) measures, near Eindhoven Central Station, in Eindhoven

За повідомленням місцевої влади, в суботу ввечері невідомі у містечку Урк на півночі країни підпалили центр тестування Covid-19.

У суботу поліція заарештувала 39-річного чоловіка у місті Алмере за розміщення повідомлень з погрозами на адресу журналістів в Інтернеті.

Велосипед

Мери кількох міст пообіцяли вжити надзвичайних заходів, щоб запобігти новим заворушенням.

Уряд Нідерландів не має наміру скасовувати комендантську годину у зв’язку з безладами. Про це заявив у вівторок в.о. міністра фінансів Вопке Хукстра.

“Ми не збираємося капітулювати перед людьми, які б’ють вітрини магазинів”, — заявив Хукстра, чиї слова наводить Нідерландська телерадіомовна корпорація.

Аналогічної точки зору дотримується в.о. міністра юстиції і безпеки Фердинанд Грапперхаус.

“Невеликі групи вважають за необхідне починати заворушення, — зазначив він. — Але це відбувається не через політику уряду по боротьбі з коронавірусом. Для цього не потрібно бити вітрини і грабувати магазини”.

За словами чиновника, голландська поліція розшукує всіх учасників заворушень. Їм загрожують не тільки штрафи, але і тюремне ув’язнення.

Дії правоохоронних органів підтримує в.о. прем’єр-міністра країни Марк Рютте.

“Поліція користується нашою величезною повагою і може розраховувати на повну підтримку, — зазначив він в Twitter. — Це злочинне насильство має припинитися”. “Заворушення не мають нічого спільного з протестами або боротьбою за свободу, — додав Рютте. — Ми повинні спочатку разом виграти війну з вірусом, тому що тільки тоді ми зможемо повернути собі свободу”.


23 січня в багатьох містах Нідерландів почалися акції протесту проти антіковідних обмежень — в цей день в країні набула чинності перша з часів Другої світової війни комендантська година. Жителям заборонили покидати свої будинки з 21:00 по 4:30, порушникам загрожує штраф 95 євро. Протестні акції, супроводжувані заворушеннями, проходили всі вихідні і продовжилися ввечері в понеділок і до ранку вівторка.

Для запобігання поширенню інфекції з середини грудня 2020 року в країні був введений практично тотальний карантин, в рамках якого закриті всі магазини, які не продають продукти і товари першої необхідності, а також тренажерні зали і культурно-розважальні установи.

Джерело: ВВС Україна

Останні новини

Back to top button