Світ

Незабаром з’явиться найбільша в світі золотодобувна компанія

Вона продовжить працювати під брендом Barrick Gold

Канадська золотодобувна компанія Barrick Gold оголосила про купівлю зареєстрованої в Лондоні Randgold Resources (працює в основному в Малі).

 

Про це повідомляє 1NEWS.

Вартість операції складе $6,04 млрд. В результаті об’єднання двох компаній з’явиться найбільша в світі золотодобувна компанія по собівартості виробництва золота. Про це йдеться в спільній заяві канадської Barrick Gold і Randgold Resources. Капіталізація об’єднаної компанії складе близько $18,3 млрд. Вона продовжить працювати під брендом Barrick Gold.

Акціонери Randgold в ході операції отримають по 6,128 акції нової компанії за кожну акцію, що належить їм Randgold. Таке рішення було прийнято з урахуванням середньозважених котирувань акцій Barrick на Нью-Йоркській фондовій біржі і депозитарних розписок Randgold на біржі NASDAQ за 20 останніх торгових сесій (по 21 вересня включно).

Після операції акціонери Barrick будуть мати у власності 66,6% акцій нової компанії, акціонери Randgold – 33,4%. Раду директорів об’єднаної компанії очолить голова ради директорів Barrick Джон Торнтон, пост гендиректора займе Марк Брістоу, обіймає аналогічну посаду в Randgold.

Довідка. На сьогоднішній день Barrick Gold є найбільшою у світі золотодобувною компанією за обсягом виробництва, Randgold входить в топ-20. У 2017 р. Barrick Gold виготовила 5,32 млн унцій золота, Randgold – 1,32 млн унцій. Минулий фінансовий рік був складним для обох компаній Barrick і Randgold втратили у звітному періоді близько третини ринкової капіталізації кожна, повідомляє Reuters. Акції Barrick дешевшають через критику довгострокової стратегії компанії, капіталізація Randgold знижується через операційні проблеми, у тому числі через страйк на одній з найбільших копалень компанії.

Джерело: Ведомости

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close