Світ

Нерівний доступ до вакцин від коронавірусу може призвести до появи більш небезпечних мутацій, – Bloomberg

Через нерівний доступ до вакцин проти COVID-19 у світі подальше поширення коронавірусу може призвести до появи небезпечніших версій вірусу. Це ослабить медицину та завдасть шкоди економіці, пише Bloomberg.

«Намагаючись виявити нові мутації коронавірусу, заможні країни вже отримують потужні вакцини. Хоча США, Великобританія та Європейський Союз на сьогоднішній день дали громадянам близько 24 мільйонів доз – більше половини щеплень, здійснених у всьому світі, – величезна кількість країн ще не розпочала свої кампанії. Однак нерівність в імунітеті становить загрозу як для багатих, так і для бідних держав.

За словами голови відділу вакцин у Фонді медичних досліджень Wellcome Чарлі Веллера, не можна залишити деякі частини світу без доступу до COVID-вакцин.

«Вірус просто повернеться до нас. Це піддає ризику всіх у всьому світі», – сказав він.

Незважаючи на впевненість виробників вакцин в тому, що препарати можна буде досить швидко адаптувати до нових варіантів вірусу, чим довше вірус зможе зберігатися в різних частинах світу, де немає вакцини, тим вища небезпека появи нових штамів COVID. Вони можуть бути більш небезпечними.

«Країни покладаються на ефективну імунізацію, щоб врятувати життя та оживити бізнес. Прогноз Світового банку на 4% зростання цього року залежить від широкого впровадження вакцин. Однак випадки серйозного захворювання Covid та затримка доставки щеплень можуть обмежити відновлення лише 1,6%», – додає Bloomberg.

Останні новини

Back to top button