Світ

Непал оголосив про нову вимогу до альпіністів

Непал оголосив про нову вимогу до альпіністів

Фото: Unsplash

Непал оголосив про нову вимогу, згідно з якою всі альпіністи повинні брати напрокат і використовувати чіпи для стеження за ними

В минулому Непал вже впроваджував чіпи для відстеження. У 2017 році департамент туризму країни надав деяким підкорювачам Евересту GPS-трекери.

Піднятися на Еверест відтепер зможуть лише ті альпіністи, які будуть мати з собою під час сходження пристрій для відстеження, щоб у разі потреби скоротити час на пошуково-рятувальні місії. Про це у суботу, 2 березня, повідомляє CNN.

Вказується, що спеціальний чіп туристи зможуть взяти в аренду заплативши за нього 10-15 доларів. Наприкінці маршруту чіп слід буде повернути. 

За словами директора департаменту туризму Непалу Ракеша Гурунга, незабаром на Евересті розпочнеться весняний альпіністський сезон, який триває з березня по травень. 

“Еверест є небезпечним для сходження, а останніми роками він стає дедалі більш переповненим і ще більш небезпечним для життя. Минулого року Непал видав рекордну кількість дозволів на сходження на Еверест протягом весняного сезону. Цей сезон, водночас, став одним і одним із найсмертоносніших за останній час: 12 підтверджених смертей і п’ятеро альпіністів, які зникли безвісти”, – розповів він. 

Гурунга підкреслив, що влада країни намагається зменшити кількість смертей серед альпіністів та вживає й інші заходи, щоб убезпечити бажаючих підкорити вершину.

“Минулого року Рада з туризму Непалу оголосила, що альпіністи на будь-якій горі зобов’язані отримати картку системи управління інформацією про відстеження від уповноваженого альпіністського агентства, щоб забезпечити безпеку відвідувачів і запобігти неліцензованим походам”, – сказав він. 

Раніше повідомлялося, що відомий північноірландський альпініст Ноель Ханна, який десять разів піднімався на Еверест, загинув під час спуску з вершини Аннапурна.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button