Світ

Названо найбільші загрози світовій безпеці у 2019 році

2018 рік приніс неочікувані прориви в дипломатії. Однак, в 2019 році потрібно буде досягати конкретних результатів, що може бути складно

2019 рік може принести низку сюрпризів в стратегічній сфері, пише Пітер Еппс в своїй колонці для Reuters, повідомляє 1NEWS.

Торговельна війна між США та Китаєм, військовий вплив Росії в Східній Європі та найбільш непередбачувана адміністрація США – фактори, які можуть стати визначними для 2019, вважає аналітик.

Аналітик пропонує стежити за такими п’ятьма питаннями в 2019 році.

  • Тристороння зустріч

Тристороння зустріч між президентом США Дональдом Трампом, президентом Росії Путіним та президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Про можливість такої зустрічі заявляв президент Трамп у своєму твіті в грудні. Така зустріч, на думку президента США, може стати важливою для припинення гонки озброєнь.

  • Європа і ситуація в Україні

Україна, переконаний аналітик, залишається місцем, де ескалація в Європі є найбільш імовірною. Путін захопив Крим і відрізав доступ до нього новою огорожею, захопив контроль над входом до Азовського моря, побудувавши міст і тепер є очікування, що Москва спробує далі захопити територію, можливо в напрямку Маріуполя, йдеться в колонці.

  • Південнокитайське море

Незважаючи на рішення суду ООН, яке відкинуло закиди Пекіна на Південнокитайське море, Китай продовжує розбудовувати військові бази на штучних островах.

Операції з демонстрації сили можуть тривати і навколо Тайванської протоки, куди Вашингтон може надіслати авіаносець – вперше з 1990-х.

  • Ємен та Сирія

Наступний рік є ключовим для обох конфліктів, особливо після рішення Трампа вивести війська з Сирії і припинити дозаправки саудівських літаків в Ємені, наголошує видання.

  • Північна Корея

2018 рік приніс неочікувані прориви в дипломатії. Однак, в 2019 році потрібно буде досягати конкретних результатів, що може бути складно. Багато залежатиме від відносин США та Китаю, наголошує дослідник. Якщо торговельну війну між США та Китаєм буде врегульовано, Китай зможе використати свій вплив, щоб забезпечити спокій на Корейському півострові, якщо ж цього не станеться, можлива ескалація аж до війни в регіоні, вважає аналітик.

Джерело: Голос Америки

Back to top button