Світ

Названо найефективніших топ-менеджерів у світі

Перше місце в рейтингу зайняв співзасновник, президент і гендиректор американської технологічної компанії NVIDIA Дженсен Хуан

Американський журнал Harvard Business Review опублікував свіжий рейтинг найефективніших гендиректорів світу.

Перше місце в рейтингу зайняв співзасновник, президент і гендиректор американської технологічної компанії NVIDIA Дженсен Хуан, – інформує 1NEWS.

У 1993 році Хуан разом з приятелями Крісом Малаховськи і Кертісом Премом заснували на власні заощадження в розмірі $40 000 компанію NVIDIA з виробництва відеокарт. Підприємці швидко змогли залучити під свою ідею $20 млн від кількох інвесторів, серед яких, в тому числі, був фонд Sequoia Capital. Пост гендиректора Хуан займає з моменту заснування компанії. Сьогодні капіталізація NVIDIA перевищує $100 млрд, а статки самого Хуана оцінюються журналом Forbes в $4,6 млрд.

В першу п’ятірку свіжого рейтингу найкращих керівників світу також увійшли:

2-е місце – співзасновник і CEO виробника програмного забезпечення Salesforce Марк Беніофф;

3-е місце – CEO і голова ради директорів групи Kering (володіє брендами Gucci, Brioni, Balenciaga, Ulysse Nardin) Франсуа-Анрі Піно;

4-е місце – президент і CEO виробника електроніки Texas Instruments Річард Темплтон;

5-е місце – гендиректор виробника та постачальника електроенергії Iberdrola Ігнасіо Галан.

З 2015 року укладачі рейтингу враховують не тільки фінансові результати, а й показники екологічної, соціальної та корпоративної відповідальності (ESG).

Цього року з топ-100 зник глава Amazon Джефф Безос. За фінансовими показниками Безос був найкращим гендиректором щороку, починаючи з 2014 року. Однак в цьому році він не потрапив до списку через досить низький рейтинг ESG у Amazon. За даними Sustainalytics, низькі бали пов’язані з тими ризиками, які виникають через умови праці та кадрової політики компанії, а також через проблеми з захистом даних і порушення антимонопольного законодавства.

Джерело: Mind

Back to top button