Світ

Названі найдорожчі міста світу

В рамках дослідження вивчено ціни на 128 товарів і послуг і заробітні плати для 15 професій у 77 містах світу з січня до квітня 2018 року

Швейцарські міста Цюріх і Женева знову визнані найдорожчими в світі для проживання, йдеться в дослідженні банку UBS AG “Ціни і доходи” (Prices and Earnings). Втім, їхні жителі там заробляють набагато більше, ніж мешканці інших країн.

Про це повідомляє 1NEWS.

Санкт-Петербург у загальному рейтингу цін зайняв 51-е місце з 77, Москва – 54-е, а ось за доходами спостерігається зворотний розклад: Москва на 63-му місці, Санкт-Петербург – на 66-му.

Третім серед найдорожчих міст є Осло, в топ-5 також входять Копенгаген і Нью-Йорк.

Щомісячний дохід сім’ї з трьох осіб у Цюріху, що дозволяє забезпечити мінімальний набір товарів і послуг і не включає орендну плату, становить $ 4 260. У Женеві для життя потрібно ненабагато менше – $ 4 165, в Нью-Йорку – $ 3 673, в Лондоні (8- е місце) – $ 3 411, йдеться в звіті UBS.

Мінімальні витрати в Санкт-Петербурзі швейцарський банк оцінює майже в $ 2 300, а в Москві можна жити дешевше – $ 2 264.

Найменше витрат вимагає Каїр – $ 1 272 на місяць, на два рядки вище нього – Київ – $ 1 618.

Найдорожча їжа в вивчених UBS містах – в Женеві та Цюріху, найдешевша – в Києві і Лагосі. Витрати на житло будуть максимальними в Гонконзі і Нью-Йорку (майже $ 4 тис. на місяць), тоді як в Москві можна укластися в менш ніж $ 1,6 тис., як у Франкфурті або Брюсселі.

Російська столиця входить до трійки лідерів за цінами на жіночий одяг, чоловіча стоїть на $ 140 у місяць менше (8-е місце). Головний центр чоловічої і жіночої моди – Мілан, а економічним покупцям варто придивитися до Найробі або Лагоса.

Високі ціни також означають суттєві витрати для туристів, охочих відвідати дані міста. Одноденний візит до Нью-Йорка обійдеться парі туристів більш ніж в $ 1000, варто врахувати те, що в цю суму включено перебування у відмінному готелі, два прийому їжі в ресторані, пляшка вина, таксі та низка інших дрібниць.

Сеул в цьому році вирвався на 2-е місце ($ 1002) через Зимові Олімпійські ігри. У Парижі можна було відпочити за $ 888 на добу, зіставні ціни зафіксовані в Дубаї і Франкфурті. Відвідування Санкт-Петербурга, Мілана або Сіднея обійдеться приблизно в $ 670 на двох, Москви чи Афін – у $ 608.

В “індексі Біг-Мака”, що показує, скільки хвилин потрібно пропрацювати для того, щоб заробити достатньо коштів для купівлі цього сандвіча, Москва знаходиться приблизно посередині – москвич заробляє необхідну суму за півгодини (42-е місце).

Очолили цей індекс, який демонструє купівельну спроможність, Гонконг, Тайбей і Токіо показниками близько 12 відповідно. П’ятнадцять і менше хвилин потрібно провести на робочому місці для покупки “Біг-Мака” жителям 11 міст, включаючи Цюріх, Чикаго, Сідней. Три роки тому таких міст було близько 20.

Унизу списку з величезним відривом – Найробі, де для того, щоб заробити на сандвіч, потрібно більше двох годин або майже 134 хвилини. Понад годину потрібно також в Каїрі, Лагосі, Нью-Делі і ще шести містах.

Аналогічний “індекс iPhone” показує, що для покупки останньої моделі iPhone жителю Цюріха досить пропрацювати 38,2 години, мешканцеві Женеви – вже 47,5 години, Нью-Йорка – понад 54 годин. У Москві доведеться трудитися сім з половиною тижнів, 8 годин на день, у Києві – майже 18 тижнів.

В рамках дослідження UBS вивчив ціни на 128 товарів і послуг і заробітні плати для 15 професій у 77 містах світу з січня до квітня 2018 року.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close