Світ

Найбагатша людина Африки побудує найбільший у світі НПЗ

До середини 2020 року, коли підприємство вийде на повну потужність, воно перероблятиме 650 тис. барелів нафти на добу

Найбагатша людина Африки, мільярдер Аліко Данготе, планує до 2020 року побудувати в Нігерії один із найбільших НПЗ у світі, вартість проекту оцінюється в 10 млрд доларів.

Про це повідомляє 1NEWS.

НПЗ буде розташований неподалік бізнес-столиці Нігерії – міста Лагоса.

До середини 2020 року, коли підприємство вийде на повну потужність, воно перероблятиме 650 тис. барелів нафти на добу, заявив виконавчий директор Dangote Industries Ltd. Едвін Девакумар.

“Людям все ще складно повірити, що ми можемо все зробити в задані терміни і в рамках бюджету, – сказав він – Але я вірю, що ми зможемо. Проектів такого масштабу досі було небагато. Він величезний”.

Запланований обсяг виробництва бензину – близько 50 млн літрів на добу, дизельного пального – 15 млн літрів на добу. Співвідношення між нафтопродуктами може змінюватися залежно від поточного попиту, зазначив Девакумар.

Нігерія наразі споживає близько 35 млн літрів бензину на добу, тому спочатку надлишки експортуватимуть.

Forbes оцінює статок 61-річного Данготе в 12,2 млрд доларів. Мільярдер заробив ці гроші на виробництві цементу – його компанія в цьому сегменті найбільша в Африці, а також торгівлі цукром, борошном та іншими сільськогосподарськими товарами.

Джерело: “Інтерфакс-Україна”.

Back to top button