Світ

Націоналісти перемогли на парламентських виборах у Швейцарії

Швейцарська народна партія у порівнянні з виборам 4-річної давнини опинилася у найбільшому програші; вона втрачає 3,6 процентних пункту або 11 місць у Національній раді

За результатами парламентських виборів у Швейцарській Конфедерації, які пройшли в неділю, 20 жовтня, перемогу отримали націоналісти.

 

Про це повідомляє 1NEWS.

Як і очікувалося, Швейцарська народна партія у порівнянні з виборам 4-річної давнини опинилася у найбільшому програші; вона втрачає 3,6 процентних пункту або 11 місць у Національній раді. Однак, очевидно, залишається найсильнішою партією з 54 місцями.

SVP отримала 25,6% голосів у «великій палаті» Федеральних зборів, яка нараховує 200 депутатів.

На другому місці Соціал-демократична партія з 16,6% або 38 мандатів.

Ліберально-демократична партія посіла третє місце з 15,3%, що складає 28 мандатів.

Стільки ж крісел відійшло Зеленим. І це стало основною несподіванкою виборів, які ЗМІ вже назвали «кліматичними». Партія захисників природи покращила свій результат на 5,9% і отримала 13%.

Зелені вперше випередили Християнсько-демократичну партію, яка набрала лише 11,4% голосів.

Також у Національну раду пройшли Зелено-ліберальна партія, Бюргерсько-демократична партія, Євангелістська народна партія, “Ліга Тічіно”.

У Раду Кантонів (верхню палату, яка складається з 46 депутатів) пройшли християнські демократи, радикальні ліберали націоналісти, соціал-демократи та зелені.

Джерело: Укрінформ

Back to top button