Світ

Насильство і грабунки: Париж підраховує збитки від протестів “жовтих жилетів”

ціяУ суботу, 16 березня, у Франції пройшла 18-та акція протесту “жовтих жилетів”. Вона стала ювілейною – минуло рівно два місяці відколи по всій Франції пройшли перші демонстрації проти підвищення цін на паливо, повідомляє Reuters. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Два місяці протестів “жовті жилети” відзначили небувалим сплекском насильства і грабунків у Парижі. Учасники акцій протесту заздалегідь попередили поліцію, що метою атаки стане Тріумфальна арка й Єлисейські поля.

Для охорони порядку в Парижі були мобілізовані 5000 жандармів, їх основним завданням стала охорона урядових будівель.

Маніфестація швидко переросла в запеклі сутички з поліцією, погроми, підпали і грабунки. Найбільше постраждали бутіки та ресторани на Єлисейських полях. Були розграбовані магазини Hugo Boss, Lacoste, Swarovski, Nespresso, Longchamp, ювелірний бутік Bvlgari.

Хулігани підпалили ресторан Le Fouquet, кінотеатр Le Marignan і кілька газетних кіосків. Внаслідок підпалу відділення банку La Banque Tarneaud 11 людей отримали легкі поранення.

Впродовж бурхливої суботи в Парижі були затримані 192 людини, 60 отримали поранення: 42 маніфестанти, 17 поліцейських і 1 пожежник.

За даними МВС Франції, по всій країні до акцій “жовтих жилетів” долучилися 32,3 тисяч людей. Кількість учасників протесту в Парижі не відомо, але ЗМІ пишуть про “десятки тисяч”.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close