Світ

На виборах у Чорногорії зафіксовано рекордну явку

На парламентських виборах у Чорногорії, що відбулися напередодні, зафіксували рекордну явку, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

За результатами екзиполів, що правляча політсила Міло Джукановича отримала незначну перевагу і не має більшості, відтак прозахідний уряд у країні може змінитися.

За попередніми даними екзит-полу, правлячий блок “Рішуче за Чорногорію! ДПС – Міло Джуканович” отримує 34,8%, провідна опозиційна коаліція “За майбутнє Чорногорії” – 32,8%.

Коаліція “Мир є наша нація” набирає 12,5 %, платформа “Чорні та білі” – 5,7%, “Соціал-демократи – Іван Брайович – Ми вирішуємо послідовно” 4,2%, “Боснійська партія. Правильно – Рафет Гусович” 4,2%, “Соціал-демократична партія. Сильна Чорногорія” 3,1%,  “Албанський список Генці Німанбегу і Нік Джелошай” 1,5 %, Албанська коаліція “Одностайно” 1%,  “Хорватська Громадянська Ініціатива. Всім серцем за Чорногорію” – 0,2% та Хорватська реформаторська партія Чорногорії – 0,1%.

Таким чином, правляча “Рішуче за Чорногорію” набрала найбільше голосів, але не має більшості. За сукупним результатом три опозиційні сили можуть отримати половину місць у Скупщині – 41 із 81. Водночас, поки не виключено, що сила Міло Джукановича зможе сформувати коаліцію, тому що серед опозиційних сил є ідейні розбіжності.

За годину до закриття дільниць, явка становила, за даними різних моніторингових організацій, від 74,2 до 74,9%. Це більше, ніж на виборах 2016 та 2012 року. Протягом дня повідомлялося по великі черги на виборчих дільницях в різних містах країни, зокрема у Подгориці.

Громадські організації повідомляють про зафіксовані незначні порушення, але загалом голосування пройшло спокійно.

Back to top button