Світ

На світових біржах відновили падіння ціни на пшеницю

Після спекулятивного стрибка, ціни на пшеницю відновили падіння під тиском значної пропозиції на тлі низького попиту, інформує 1NEWS з посиланням на Latifundist.com.

«Не дивлячись на зменшення виробництва, Аргентина в листопаді-грудні істотно збільшить експорт через ймовірне підвищення урядом експортного мита. На кінець листопада експортери законтрактували 9,95 млн т пшениці або 80% від офіційного прогнозу експорту на 2019/20 МР. За оцінками Bolsa de Comercio de Rosario, в грудні країна експортує рекордні 3,63 млн т пшениці, а станом на 27 листопада вже експортовано 976 тис. т пшениці нового врожаю, що на 30% перевищує показник минулого року і на 26% — середній трирічний показник», — наголошується в повідомленні.

Зазначається, що Індія в 2020 р. збере рекордний урожай пшениці, який на тлі історично великих запасів змусить уряд ввести субсидії на експорт. А Іран вперше за 3 роки вийшов на ринок для закупівлі пшениці й імовірно придбав одне судно російського зерна.

«Ринок підтримав хороший експорт пшениці з ЄС, який за тиждень склав 227,59 тис. т, а з початку сезону — 11,1 млн т, що на 58% перевищує показник минулого року на цю дату. Додає оптимізму оголошений Алжиром тендер із закупівлі пшениці з поставкою в лютому, де традиційно перемогла французька пшениця», — вказується в матеріалі.

Ціни пропозицій на поставки в грудні російської пшениці з протеїном 12,5% зросли за тиждень до $210-212 за т FOB, тоді як на поставки в грудні-січні української пшениці з протеїном 11,5% залишаються на рівні $205-210 за т FOB.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close