Світ

На створення термоядерного реактора Євросоюз виділив понад 5,5 млрд євро

В Єврокомісії очікують отримати перші результати проєкту вже у грудні 2025 року, а вивести його на повну потужність планують до 2035 року, повідомляє 1NEWS з посиланням на prm.ua.

“Рада ЄС сьогодні ухвалила рішення, яке забезпечує продовження європейського фінансування цього проєкту (ITER) в рамках Багаторічної фінансової перспективи (MFF) на 2021-2027 роки. Європейський внесок у проєкт протягом 2021-2027 років визначений в обсязі 5,61 мільярда євро у поточних цінах”, – резюмували у відомстві.

Зазначається, що рішення Ради ЄС набуде чинності відразу після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.

Крім того, у прогнозі Єврокомісії вказано, що перші досягнення у виробництві енергії за допомогою плазми будуть досягнуті у грудні 2025 року, а на повну потужність проєкт має вийти до 2035 року. Як очікується, термоядерний синтез не стане джерелом для комерційного виробництва енергії, принаймні, до 2050 року.

Як повідомлялося, угода ITER була укладена у листопаді 2006 року за участю Європейського агентства “Євроатом”, США, РФ, Японії, Китаю, Південної Кореї та Індії. Ключову роль у здійсненні проєкту відіграє Євроатом.

В результаті термоядерних досліджень – планують зробити “енергію зірок” доступною на Землі, здійснивши реакцію синтезу ядер водню. Термоядерна енергія практично невичерпна (адже паливом служить найпоширеніший у всесвіті елемент), при її виробництві не утворюються ані вуглекислий газ, ані метан, ані довгоживучі радіоактивні відходи. На відміну від “традиційної” атомної енергетики, термоядерний реактор має так звану внутрішню безпеку, оскільки ланцюгова реакція, що властива реакторам ділення, тут неможлива.

 

 

 

 

 

Back to top button