Світ

На Канарських островах прокидається вулкан

Влада Іспанії активувала попередження про ризик виверження вулкану Тенегія на канарському острові Ла-Пальма після фіксації понад 4000 невеличких землетрусів за останні дні, повідомляє 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Група експертів, що стежать за ситуацією, вважає, що ця сейсмічна активність може призвести до виверження вулкана найближчими днями чи тижнями.

Однак явних ознак неминучого виверження немає. У вівторок влада підняла рівень попередження про вулканічну небезпеку до “жовтого”.

“Ми не можемо дати короткостроковий прогноз. Але все вказує на те, що це переросте в землетруси більшої магнітуди, які будуть більш інтенсивними та відчутнішими для населення”, – сказала Марія Хосе Бланко, директор Національного географічного інституту на Канарських островах.

Перші поштовхи, які почалися минулої суботи, фіксувалися на глибині 20 кілометрів, а вже в середу вони були розташовані на глибині 6 і 8 кілометрів, при цьому 20 поштовхів мали глибину менше трьох кілометрів.

Останнє виверження Тенегії відбулося в жовтні 1971 року, тоді вулкан вивергав лаву протягом понад трьох тижнів у південній частині острова.

 

 

 

Back to top button