Світ

На Філіппінах порушника карантину змусили присідати 300 разів і він помер

Мер міста, у якому стався інцидент, заявив, що наказав керівництву місцевої поліції провести розслідування і назвав фізичні вправи за порушення карантину «катуванням»

На Філіппінах правоохоронці вирішили покарати порушника карантину фізичними вправами.

Після цього чоловіку стало погано, а згодом він помер, – інформує 1NEWS.

Як розповіла сім’я на Даррена Манаога Пенаредондо, правоохоронці затримали його ввечері 1 квітня. Чоловіка та ще кількох інших людей, які порушили комендантську годину, змусили виконати по 100 присідань.

Якщо ж це не вдавалося зробити синхронно, вправу потрібно було повторти. Зрештою кожному довелося зробити по 300 присідань. За словами брата померлого Райхеліна Бальсе, Даррен прийшов додому о 6:00 ранку 2 квітня, він сильно страждав від болю.

«Весь день він щосили намагався ходити, але він просто повзав. Але я не сприйняв це серйозно, тому що він сказав, що це всього лише простий тілесний біль», — сказала співмешканка померлого.

Наступного дня Пенаредондо втратив свідомість та перестав дихати. Попри спроби надати йому медичну допомогу, чоловік помер.

Мер міста, у якому стався інцидент, заявив, що наказав керівництву місцевої поліції провести розслідування. Він назвав фізичні вправи за порушення карантину «катуванням».

Деякі провінції на Філіппінах запровадили жорсткий карантин через погіршення ситуації з коронавірусом. У провінції Кавіте на острові Лусон, де стався інцидент з Пенаредондо, наразі існують саме такі обмеження.

Однак, як повідомили в правозахисній організації Human Rights Watch, жорстоке поводження поліцейських задля забезпечення карантину спостерігають і в інших провінціях.

Правозахисники зазначили, що були випадки, коли правоохоронці і місцева влада садили людей в клітки для собак. Також траплялися ситуації, коли людей змушували сидіти під пекучим сонцем.

Жорстокість правоохоронців заохочує і заява президента країни Родріго Дутерте, у якій він закликав громадян дотримуватися правил ізоляції.

«Я наказую поліції і збройним силам, а також місцевій владі: якщо виникнуть які-небудь проблеми або випадки насильства, і ваше життя буде в небезпеці, застрельте їх», — сказав він під час телезвернення 1 квітня.

Джерело: Громадське

Back to top button