Світ

На Близькому Сході хочуть створити стратегічний альянс

Мета полягає в тому, щоб досягти домовленостей в галузі безпеки на Близькому Сході, які можуть захистити регіон від зовнішньої агресії і зміцнити відносини між США і країнами регіону

Ряд арабських країн веде переговори з США про нову угоду щодо безпеки для захисту Близького Сходу від “зовнішньої агресії”.

Про це заявив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр, – повідомляє 1NEWS.

“Робота триває, і обидві сторони хочуть, щоб це відбулося”, – сказав аль-Джубейр, додавши, що обговорюється створення Близькосхідного стратегічного альянсу (MESA, Middle East Strategic Alliance).

За словами саудівського міністра, в альянс можуть увійти також Єгипет і Йорданія.

“Мета полягає в тому, щоб досягти домовленостей в галузі безпеки на Близькому Сході, які можуть захистити регіон від зовнішньої агресії і зміцнити відносини між США і країнами регіону”, – повідомив аль-Джубейр.

Свою заяву він зробив, виступаючи на прес-конференції після закінчення саміту Ради співробітництва країн Перської затоки в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.

Крім цього, в неділю в Держдепартаменті США закликали країни Перської затоки зміцнювати дружні відносини, щоб протистояти Ірану, створивши альянс MESA. У деяких ЗМІ з’являлися вказівки на те, що новий альянс буде схожий на НАТО.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close