Світ

МЗС Польщі висловило протест послу України

МЗС Польщі висловило протест послу України

Фото: Посольство України у Польщі

Василь Зварич мав не дуже приємну розмову у МЗС Польщі

Тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або надсилання скарг “не є придатними методами”, зазначили у Варшаві.

Посла України Василя Зварича викликали до МЗС Польщі через заяву українського президента Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН. Про це повідомило мністерство закордонних справ Польщі у середу, 20 вересня.

Вказано, що посла прийняв заступник державного секретаря Міністерства закордонних справ Павел Яблонський.

“Заступник міністра передав рішучий протест польської сторони проти заяв, зроблених учора президентом В. Зеленським на Генеральній Асамблеї ООН, в якому стверджувалося, що деякі країни ЄС симулюють солідарність, опосередковано підтримуючи Росію. Заступник глави МЗС наголосив, що ця теза є неправильною щодо Польщі і, тим паче, особливо неправомірною до нашої країни, яка підтримує Україну з перших днів війни”, – йдеться в заяві.

У відомстві зазначили, що тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або надсилання скарг “не є придатними методами вирішення суперечок між нашими країнами”.

Яблонський підкреслив, що “ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії, що вживаються польським урядом для захисту інтересів польських фермерів, відповідають національному праву, праву ЄС і міжнародному праву”.

Також він висловив занепокоєння нещодавньою публічною заявою вищих представників української влади, “яка нав’язує однобокий погляд на багатоаспектну проблему експорту української сільгосппродукції до сусідніх країн”.

“Заступник міністра Яблонський висловив сподівання, що як політика, що проводиться українською владою, так і їхні публічні комунікації відображатимуть реальний характер польсько-українських відносин, як теперішніх, так і історичних, з урахуванням безпрецедентної допомоги, що надається Польщею та поляками українському населенню й державі, а також усього спектра нашого доброго співробітництва”, – додали у польському МЗС.

Нагадаємо, на тлі торгових розбіжностей між Польщею та Україною, відносини двох країн дали серйозну тріщину. Під немилість Варшави першими потрапили українські біженці, а наступним кроком може стати блокування Польщею вступу України до ЄС.

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button