Світ

Молдова з лютого почне безкоштовну вакцинацію від коронавірусу

У Молдові процес вакцинації проти коронавірусу нового типу COVID-19 почнеться на початку лютого. Перші дози надійдуть в країну в кінці цього місяця, повідомила в ході прес-конференції держсекретар Міністерства охорони здоров’я, праці та соціального захисту Тетяна Затик, передає МОЛДПРЕС.

За словами чиновника, після консультацій з міжнародними організаціями охорони здоров’я, які почалися влітку 2020 року, «Республіка Молдова була затверджена в якості країни, яка буде мати доступ до вакцин проти COVID».

Вона уточнила, що для проведення вакцинації профільним відомством затверджено Національний план імунізації проти COVID-19. «Це буде здійснюватися з дотриманням всіх відповідних санітарних норм і протоколів, затверджених на міжнародному рівні», – підкреслила вона.

Вакцинація від коронавірусу буде проходити в три етапи. Згідно з Планом імунізації, на першому етапі будуть вакциновані співробітники установ медико-санітарної та соціальної допомоги. На другому – люди похилого віку, люди з супутніми захворюваннями, працівники освіти, правоохоронних органів і силових структур. На третьому етапі буде імунізоване населення в цілому, незалежно від віку, і яке не було включено в перші два етапи.

Громадяни Молдови будуть вакциновані вакциною Pfizer, яка буде безкоштовною для всього населення країни. Влада закупить вакцини за рахунок державних коштів в результаті двосторонніх переговорів.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button