Світ

Міністри країн G7 вимагають звільнити Навального

Міністри закордонних справ країн G7, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії і США, а також глава дипломатії ЄС виступили зі спільною заявою з вимогою звільнити російського опозиціонера Алексєя Навального, повідомляє 1NEWS з посиланням на ЄП.

Відповідна заява опублікована 26 січня на офіційному сайті уряду Великої Британії.

“Ми, міністри закордонних справ країн G7… об’єдналися для того, щоб засудити політично вмотивований арешт і взяття під варту Алексєя Навального”, – сказано у заяві.

Глави МЗС наголошують, що вони також “глибоко стурбовані затриманнями тисяч мирних протестувальників і журналістів”, і закликають Росію виконати свої національні та міжнародні зобов’язання і звільнити тих, хто 23 січня був безпідставно затриманий за реалізацію свого права на мирні зібрання.

“Ці події підтверджують, що в Росії продовжує розвиватися негативна тенденція до скорочення простору, в якому діють опозиція, громадянське суспільство, правозахисники і звучать незалежні голоси”, – заявили міністри країн “Групи семи”.

Дипломати назвали вкрай прикрим той факт, що Навальний перебуває під вартою за звинуваченням, яке ще 2017 року було визнано Європейським судом з прав людини неправомірним і явно необґрунтованим.

“Ми, міністри закордонних справ країн G7, закликаємо владу Росії до невідкладного та безумовного звільнення Алексєя Навального. Росія зобов’язана поважати і гарантувати дотримання прав людини відповідно до своїх національних і міжнародних зобов’язань”, – заявили міністри.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button