СвітУкраїна

Міністр оборони Естонії оцінив перспективи вступу України до НАТО

Грузія і Україна повинні готуватися до вступу в НАТО і чекати відповідного моменту.

Про це заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, повідомляє 1NEWS, посилаючись на Європейську правду.

“Я говорив своїм грузинським та українським колегам, що ніколи не треба здаватися. Найкращий приклад — членство Балтійських країн. Його вважали дивом, але, тим не менше, це сталося”, – сказав Луйк.

За його словами, це стало можливо завдяки раптовому “роману” екс-президента США Джорджа Буша і президента Росії Володимира Путіна в 2001 році і терактам 11 вересня, які знецінили колективну оборону.

“Ми були готові діяти при першій можливості. Якщо б ці дебати пройшли через рік, їх отруїли б розбіжності, пов’язані з війною в Іраку”, – сказав міністр і закликав Грузію і Україну дочекатися слушного моменту і використовувати його.

За словами Луйка, він ніколи не чув заяв, щоб прийняття Балтійських країн в НАТО яким-небудь чином означало, що в альянс не можуть бути прийняті Грузія і Україна.

“Наша історія — хороша. Вона показує, що можна побудувати систему стримування і вона буде працювати. У Грузії і України не було стримування”, – сказав він.

За словами міністра, зараз Естонія не змогла б увійти в НАТО, якби вже не перебувала в альянсі. “Швидше за все, у нас в такому випадку були б проблеми” – сказав він.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close