СвітУкраїна

Медикаменти і сонцезахисний крем: екологи виявили у Чорному морі забруднюючі речовини

Міжнародна група екологів за результатами досліджень за останні два роки виявила у Чорному морі забруднюючі речовини. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Зокрема пестициди, сонцезахисний крем, знеболюючі та інші медикаменти, розповіла учасниця проекту ЄС – Програма розвитку ООН “Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи” Олена Марушевська, передає Крим.Реалії”.

“Ми знайшли пестицид ДДТ, який давно заборонений, але як і раніше залишається у морській воді у великій концентрації. Окрім того, дуже багато ліків – ібупрофен, антибіотики. Усі ліки, які ми використовуємо, не піддаються очищенню у стічних водах і теж потрапляють у Чорне море. Також ми виявили неймовірно високу концентрацію сонцезахисного крему у центрі моря”, – розповіла еколог.

Марушевська додала, що команда дослідників також виявила сліди розчинених у морській воді антидепресантів поблизу країн, де люди частіше їх використовують. За словами еколога, концентрація інших шкідливих речовин, на зразок ртуті, перевищує пороги токсичності, тобто може бути небезпечна не тільки для морського життя, а й для людини.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close