Світ

Масова евакуація населення почалася на Філіппінах через загрозу виверження вулкану Тааль

Влада Філіппін напередодні розпочала евакуацію тисяч людей після підвищення рівня готовності до виверження вулкана, що викинув шлейф газу і пари висотою 1 км, передає 1NEWS з посиланням на УНН.

Рівень готовності до виверження вулкана Тааль, розташованого приблизно в 70 кілометрах на південь від Маніли, було підвищено з 2-го до 3-го рівня за 5-рівневою шкалою.

Влада в четвер попередила, що тип виверження потенційно може бути більш небезпечним, ніж попередній, що сталося торік.

Вода в кратері Тааля кипіла до і після виверження, як показано на відео, розміщеному на сторінці сейсмологічного агентства в Facebook. Магма вступила в контакт з водою кратера, яка потім перетворилася в газ і пар, явище, відоме як фреатичне виверження.

За даними сейсмологічного агентства, міста Агонсілло і Лорел, розташовані на озері, що оточує вулкан Тааль, – у небезпеці через загрозу виверження і вулканічне цунамі. Національне бюро катастроф попередило про можливі землетруси, пов’язані з виверженням вулкана.

За словами губернатора провінції Батангас Ерміландо Манданаса, евакуація Агонсілло почалася ближче до вечора. Понад 3500 сімей – майже 14 500 осіб – будуть переміщені в безпечні райони.

Тааль – один з найменших діючих вулканів в світі – усього 311 метрів заввишки. У результаті його виверження в 1911 році загинуло понад 1300 осіб.

У січні минулого року Тааль викинув в небо стовп попелу і пари на висоту 15 кілометрів, у результаті чого понад 100 тисяч осіб були змушені покинути свої будинки, були масові скасування рейсів і рясні пеплопади в Манілі.

 

 

 

Back to top button