Світ

Макрона попередили про ймовірність громадянської війни у Франції

Йдеться про зубожілі іммігрантські передмістя великих міст, де поширюються злочинність, а подекуди й джихадистські ідеї

Французький уряд засудив відкритий лист військових про те, що країна прямує до “громадянської війни” через релігійний екстремізм з боку ісламістів.

Звернення, опубліковане в консервативному журналі Les Valeurs Actuelles, підписали близько 1 000 військовослужбовців, серед яких – 20 генералів у відставці, – інформує 1NEWS.

Лист звинувачує “фанатиків” у розділенні суспільства та наголошує, що ісламісти захоплюють територію країни.

Журнал, відомий своєю підтримкою правих політиків, опублікував лист 21 квітня, в 60-ту річницю невдалого путчу ультраправих військових з метою повалення генерала Шарля де Голля і встановлення військової хунти.

Лідерка ультраправих та кандидатка у президенти на виборах-2022 Марін Ле Пен підтримала колишніх генералів.

Члени уряду президента Макрона засудили звернення.

“Два незмінних принципи спрямовують дії військових щодо політики: нейтралітет і лояльність”, – написала у Twitter міністр збройних сил Франції Флоранс Парлі.

Раніше вона попередила, що всі підписанти, які служать у збройних силах, будуть покарані за порушення закону, який вимагає від них залишатися політично нейтральними.

Документ попереджає президента Макрона, його уряд і депутатів про “кілька смертельних небезпек”, які загрожують Франції, зокрема про “ісламізм та орди з передмість”.

Йдеться про зубожілі іммігрантські передмістя великих міст, де поширюються злочинність, а подекуди й джихадистські ідеї.

“Ми – ті, хто навіть у відставці залишаємося солдатами Франції, не можемо в нинішніх умовах залишатися байдужими до долі нашої прекрасної країни”, – йдеться в листі.

Підписанти заявляють, що в певних мешканців є прагнення розв’язати “расову війну” за допомогою нападок на пам’ятники та аспекти французької історії.

“Вони зневажають нашу країну, її традиції, її культуру і хочуть бачити, як вона зникає, забираючи її минуле та її історію”, – йдеться в заяві.

Вони також звинувачують уряд у бажанні використати поліцію “як цапів-відбувайлів”, яких кинули придушувати протестний рух “жовтих жилетів”, спровокований економічними проблемами, а вулиці заполонили злочинці.

“Тому абсолютно необхідно, щоб ті, хто керує нашою країною, знайшли в собі мужність викорінити ці небезпеки. Для цього часто достатньо бездоганно застосовувати чинні закони”, – закликають підписанти уряд.

Вони попереджають, що якщо не буде вжито заходів, це призведе “до втручання наших активних товаришів в ризиковану місію захисту наших цивілізаційних цінностей і захисту наших співвітчизників на території країни”.

“Часу відкладати більше немає, інакше завтра громадянська війна покладе край цьому хаосу, що наростає, а кількість смертей, за які ви будете нести відповідальність, буде обчислюватися тисячами”, – наголошують генерали у відставці.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button