Світ

Мадуро зустрінеться з президентом Гаяни, територію планує анексувати

Мадуро зустрінеться з президентом Гаяни, територію планує анексувати

Венесуела оголосила своєю територією більшу частину Гаяни

В Венесуелі заявили, що ця зустріч посилить “прагнення зберегти Латинську Америку та Карибський басейн як зону миру”.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро і президент Гаяни Мохамед Ірфаан Алі наступного тижня зустрінуться на тлі територіальної суперечки між двома країнами. Про це у неділю, 10 листопада, повідомляє Reuters із посиланням на лист прем’єр-міністра Сент-Вінсента і Гренадин Ральфа Гонсалвеса.

Оголошення про двосторонню зустріч з’явилося після проведеної в суботу розмови Мадуро з Гонсалвесом, який також є тимчасовим президентом Спільноти латиноамериканських і карибських держав (CELAC), а також із генеральним секретарем ООН Антоніо Гутеррішем.

Останніми тижнями напруженість між Венесуелою та Гаяною зросла через тривалу прикордонну суперечку щодо Есекібо, району в Гайані, де було відкрито масштабні морські родовища нафти та газу.

Уряд Венесуели заявив, що ця зустріч “посилить наше прагнення зберегти Латинську Америку та Карибський басейн як зону миру”.

Офіс президента Гаяни підтвердив, що Алі погодився на зустріч, але додав, що сухопутний кордон країни не обговорюється.

Нагадаємо, 6 грудня Мадуро офіційно оголосив частину сусідньої Гаяни Есекібо 24-м штатом Венесуели.

Як повідомлялося, МЗС України відреагував на референдум у Венесуелі щодо анексії частини Гаяни, наголосивши на необхідності виконання Венесуелою юридично обов’язкових рішень Міжнародного суду ООН і утримуватися від будь-яких конкретних дій, які можуть змінити статус-кво в регіоні Есекібо. 

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button