Світ

Стало відомо, коли люди з коронавірусом є найбільш заразними для оточення

Люди, хворі на коронавірус, є найбільш заразними для оточення упродовж перших п’яти днів після появи симптомів захворювання. Про це повідомляє Euronews із посиланням на нове дослідження, опубліковане в четвер у медичному журналі The Lancet Microbe, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

Автори цього досить ґрунтовного дослідження стверджують, що особливо важливими є вчасне й оперативне виявлення та ізоляція хворих на коронавірус на початкових етапах захворювання.

Розуміння того, коли пацієнти є найбільш заразними, як наголошують науковці, наразі критично важливо для прийняття дієвих медичних і безпекових заходів з метою стримування пандемії COVID-19. Тим паче на тлі суттєвого погіршення епідеміологічної ситуації в багатьох країнах світу цієї осені.

“Це перший систематичний огляд та метааналіз, який всебічно перевірив та порівняв вірусне навантаження та поширення серед людей трьох видів коронавірусу. Дослідження дає чітке пояснення, чому SARS-CoV-2 (тобто COVID-19) поширюється ефективніше, ніж SARS-CoV та MERS-CoV, і чому його набагато складніше стримувати”, – підкреслив провідний автор, доктор Муге Чевік з Університету Сент-Ендрюса в Шотландії.

Як передавав Укрінформ, станом на ранок 20 листопада у світі зареєстрували 57 236 335 випадків коронавірусу, зокрема 1 365 634 летальних випадки та 39 722 802 одужання.

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close