Світ

Лукашенко погрожує Україні жорсткими наслідками за “розв’язання війни на Донбасі”

За його словами, Білорусь тепер осторонь цього не залишиться

Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не залишиться осторонь, якщо на Донбасі та біля українсько-російського кордону “знову розв’яжуть війну”.

Про це він сказав на нараді з керівниками силовиків країни, – інформує 1News.

“Якщо вони знову розв’яжуть війну на Донбасі чи десь на кордоні з Росією, Білорусь осторонь не залишиться. І ясно, на чиєму боці буде Білорусь. Вони це розуміють, тож почали посилювати свій північний, білорусько-український кордон. Хоча для цього жодних фактів, причин сьогодні немає. Там абсолютна тиша і навіть спокійніше, ніж було раніше”, – так прокоментував Лукашенко політику українського керівництва.

Водночас він твердить, що немає жодних даних про підготовку Росією наступу на Україну.

“У мене таких відомостей про запланований напад Росії на Україну немає. Але якби такі задуми були, то білоруські військові, зокрема я, про це знали б. Нам би повідомили”, – наголосив Лукашенко.

На його думку, тезу про можливий напад на Україну придумали вороги Росії.

Він не оминув увагою спецоперацію “Полісся”, яку прикордонники, армія та Нацгвардія проводять на кордоні з Білоруссю з 24 листопада для запобігання проникненню мігрантів.

“Те, що сьогодні в Україні проводяться ці навчання під кодовою назвою “Полісся”, ми те ж це бачимо, тому врахуйте під час доповіді, як ми будемо на це реагувати”, – звернувся він до силовиків.

Керівник Білорусі вважає, що проти країни ведуть гібридну війну, тому силовики мають звертати увагу на процеси в регіоні.

“Незалежно від того, що розгортається у чорноморському басейні, від питань, пов’язаних з Україною, Польщею та країнами Балтії, розглядати ситуацію навколо Білорусі не можна. Ми ланка у цьому ланцюзі”, – звернувся він до силовиків.

Водночас Лукашенко запевнив, що Білорусь хоче лишитися мирною країною.

“Ми не брязкаємо зброєю. Ми хоч і не учасники останньої страшної війни, але ми розуміємо, що таке війна. Ми не хочемо ніяких війн, ми не багата країна, нам чужі багатства та чужі території не потрібні. Тому, якщо хтось хоче розмовляти з нами як з мирними людьми – будь ласка”, – сказав він.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button