Світ

Лукашенко розповів, за яких умов відмовиться від влади

Такими умовами є відмова від протестних акцій у країні та безпека його прихильників

Правитель Білорусі Олександр Лукашенко назвав відмову від протестних акцій у країні і безпеку своїх прихильників умовами свого відходу від влади.

Про це він заявив під час виступу на Всебілоруських народних зборах, – повідомляє 1NEWS.

“Головна умова – це мир і порядок в країні, ніяких протестних дій, висловлювати думку в рамках закону. Друга умова. Якщо станеться так, що до влади прийдуть не “ті”, то другим пунктом ми запишемо, що жодна волосина з прихильників нинішнього президента впасти не може”, – зазначив Лукашенко.

Лукашенко пояснив, що саме для цього він запропонував зробити Всебілоруські народні збори конституційним органом.

На його думку, вони мають бути стабілізатором на час перехідного періоду. За словами правителя Білорусі, в період зміни поколінь повинна бути “чітка підстраховка, щоб не втратити країну”.

“Якщо народ відмовить в довірі вам (учасникам Всебілоруського народного зібрання), то це його рішення. Тоді і з нас нічого не візьмеш. Народ повинен визначитися, чого він хоче. Буде залізний суспільний договір. Чесні, відкриті вибори під контролем кого захочете мають бути законом для всіх. Але якщо хтось сіпнеться після цього, той отримає найжорстокішу відповідь. У якій ролі буде нинішній президент і багато хто з вас – час покаже”, – сказав він.

Лукашенко також заявив, що проєкт нової конституції Білорусі буде готовий у цьому році, а на початку наступного його винесуть на всенародний референдум.

У листопаді 2020 року Лукашенко заявляв, що піде з поста президента після прийняття нової конституції.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button