Світ

Лукашенко дав наказ перевірити бойову готовність армії Білорусі

Про це повідомила пресслужба оборонного відомства країни, передає 1NEWS.

Комплексна перевірка бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил Білорусі почалася 25 січня за розпорядженням міністра оборони Віктора Хреніна під керівництвом начальника Генштабу ЗС РБ Олександра Вольфовича,

За офіційною версією, армія піднята по тривозі «для перевірки й підвищення рівня бойової та мобілізаційної готовності і здатності з’єднань і військових частин виконувати свої завдання за призначенням у сучасних умовах».

Деякі військові частини та підрозділи ЗС РБ вже отримали завдання на приведення у вищі ступені бойової готовності. Так, зокрема, відповідне розпорядження на доукомплектування та приведення у бойову готовність отримала одна з військових частин 120-ї гвардійської механізованої бригади.

«Дії військ пройдуть практично на всіх полігонах Збройних Сил і окремих ділянках місцевості. З огляду на специфіку виконуваних завдань, військам належить діяти в різних умовах – долати водні перешкоди, відпрацьовувати навчально-бойові завдання вдень і вночі, як у лісових масивах, так і у населених пунктах. Пильну увага приділятимуть стану техніки та озброєння, а також роботі забезпечуючих систем », – йдеться у повідомленні.

Завершити цю перевірку планується проведенням контрольних занять і тактичних навчань з бойовою стрільбою різного рівня.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року, під час спільної колегії МО Росії Білорусі стало відомо, що Міноборони РФ розширило зону відповідальності російської армії на всю територію Білорусі. Фактичне поглинання Росією Білорусі тепер називається «Союзною державою».

Уже у грудні самозваний президент Білорусі Олександр Лукашенко схвалив план застосування російсько-білоруського угруповання військ, який розробили генеральні штаби Росії та Білорусі.

За інформацією Генштабу ЗС РБ «спільне угруповання розглядається перш за все як механізм стратегічного стримування, а також й відбиття великомасштабної агресії проти Союзної держави».

 

 

 

 

 

Back to top button