Світ

Китайського мільярдера посадили у в’язницю на 18 років

Сунь Даву визнали винним у розпалюванні конфліктів та провокуванні заворушень

Китайський підприємець Сунь Даву отримав 18 років в’язниці.

Його визнали винним у розпалюванні конфліктів та провокуванні заворушень, – розповідає 1NEWS.

67-річний Сунь Даву, керівник одного з найбільших приватних сільськогосподарських підприємств в північній провінції Хебей, раніше висловлювався щодо прав людини й на інші чутливі політичні теми.

Розпалювання конфліктів та провокування безладів – звинувачення, яке часто використовують проти активістів у Китаї.

Бізнесмена також визнали винним у незаконному захопленні сільськогосподарських угідь, організації натовпу для нападу на державні установи та перешкоджанні службовцям у виконанні їхніх обов’язків. Його також оштрафували на 3,11 млн юанів (близько 480 тис. доларів США).

Компанія Суня є однією з найбільших у Китаї й працює у багатьох галузях – від переробки м’яса та виробництва кормів для домашніх тварин до будівництва шкіл та лікарень.

Мільярдера затримали минулого року через конфлікт з державною фермою. Разом з ним затримали ще 20 осіб – його родичів та бізнес-партнерів.

Суня вважають бізнесменом, близьким до деяких відомих китайських дисидентів, в минулому він критикував політику уряду щодо сільських районів.

Він був одним з небагатьох, хто відкрито звинуватив владу у приховуванні спалаху африканської чуми свиней, яка зачепила його ферму 2019 року та зруйнувала багато підприємств галузі в країні.

Сунь вже був засуджений 2003 року за незаконне збирання коштів, але тоді справу припинили завдяки підтримці з боку активістів й громадськості.

Повідомляли, що на досудовому слуханні Сунь відкинув більшість висунутих проти нього звинувачень, назвавши себе визначним членом Комуністичної партії.

Водночас він визнав, що припустився помилок, наприклад, коли публікував повідомлення у соцмережах.

“Те, як мене зараз судять, змушує моїх близьких страждати, а тих, хто нас ненавидить, радіти. Я хочу взяти на себе провину, попри суворість обвинувачень, в обмін на звільнення інших. Ми люди, які зробили свій внесок у суспільство”, – заявив бізнесмен.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button