Китайські астрономи вперше передбачили злиття чорних дір – новини
Вони перебувають на відстані 1,2 мільярда світлових років від Землі в активному ядрі галактики SDSSJ1430+2303
Китайські астрономи вперше в історії спостережень завчасно передбачили злиття двох надмасивних чорних дір. Статтю з висновками вчених було опубліковано на сервері препринтів arXiv, повідомив журнал Science.
За інформацією дослідників, дві гігантські чорні діри із загальною масою в сотні мільйонів Сонців зіллються в період від ста до трьохсот днів, або, за іншим методом аналізу, до трьох років. Вони перебувають на відстані 1,2 мільярда світлових років від Землі в активному ядрі галактики SDSSJ1430+2303.
Вважається, що надмасивні чорні діри ховаються в серці більшості, якщо не всіх, галактик, але вчені не знають, як вони стають такими великими. Іноді діри поглинають навколишню матерію, нагріваючи її і змушуючи галактику яскраво сяяти. Однак цього недостатньо, щоб пояснити масу чорних дір.
Передбачається, що вони здатні швидше набирати вагу за рахунок злиття: після зіткнення галактик їх центральні чорні діри стають гравітаційно пов’язаними.
Команда астрофізиків під керівництвом Ніна Цзяна з Університету науки та технологій Китаю, використовуючи телескоп ZTF у Каліфорнії, виявила періодичне світіння ядра галактики SDSSJ1430+2303 та припустила, що спостерігає пару надмасивних чорних дір.
Найчастіше періодичні коливання яскравості астрономічних об’єктів пов’язані з їх обертанням, навколо осі або навколо інших тіл, проте в цьому випадку цикл коливань прискорюється, що може вказувати на зближення двох тіл.
“Моя перша думка полягала в тому, що це має бути пов’язане з парою надмасивних чорних дір”, – наголосив Цзян.
Наголошується, що висновки китайських учених ще не підтверджені іншими дослідниками, проте багато астрономів зацікавилися цією темою та мають намір вивчити питання.
Нагадаємо, раніше серед численних кулястих зоряних скупчень, що обертаються навколо велетенської галактики Андромеда у вигляді супутників, знайшли незвичайну чорну діру. Маса B023-G078 рівняється приблизно 6,2 мільйона мас Сонця.
[ad_2]
Source link