Світ

Китай запроваджує санкції проти американських чиновників

Такий крок став відповіддю на запровадження санкцій США проти китайських чиновників за нібито порушення прав людини щодо мусульман-уйгурів у провінції Сіньцзян

Китай оголосив санкції проти низки американських конгресменів-республіканців та чиновників.

Про це повідомляє 1NEWS.

Такий крок став відповіддю на запровадження санкцій США проти китайських чиновників за нібито порушення прав людини щодо мусульман-уйгурів у провінції Сіньцзян.

Під санкції потрапили сенатори Тед Крус та Марко Рубіо, обидва є критиками Китаю. У 2016 році вони змагалися з Дональдом Трампом на праймеріз Республіканської партії, але програли йому.

Санкції також запровадили проти конгресмена-республіканця Кріса Сміта, посла США щодо міжнародної релігійної свободи Сема Браунбека, і одного урядового агентства – Виконавчої комісії Конгресу США щодо Китаю

Що саме передбачають санкції, поки не зрозуміло.

Китай звинувачують у затриманні понад мільйона уйгурів та інших мешканців у Сіньцзяні, але Китай заперечує зловживання в цьому далекому західному регіоні.

Міністерство закордонних справ заявило, що цей крок є відповіддю на “неправильні дії” Америки.

“Ми закликаємо США негайно відкликати своє неправильне рішення та припинити будь-які слова та дії, які є втручанням у внутрішні справи Китаю та завдають шкоди інтересам Китаю”, – заявила речниця МЗС Китаю Хуа Чуньін.

Минулого тижня США запровадили санкції проти низки китайських політиків, які, на думку Держдепартаменту, несуть відповідальність за порушення прав людини щодо мусульманських меншин у Сіньцзяні.

Запроваджена заборона на надання віз і заморожені активи низки китайських чиновників, зокрема, впливового діяча Комуністичної партії Чень Цюаньго. Його вважають архітектором політики Пекіна щодо нацменшин.

Відносини між США та Китаєм погіршуються вже кілька місяців поспіль через низку питань, зокрема, торгові суперечки, пандемію коронавірусу та запровадження Китаєм суперечливого закону про безпеку у Гонконзі.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close