Світ

Китай запровадив санкції проти США

Китай запроваджує санкції проти кількох американських фізичних осіб та організацій у відповідь на нещодавні санкції США проти китайських чиновників у Гонконгу. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

Серед нових підсанкційних осіб – колишній міністр торгівлі США Вільбур Росс.

Контрсанкції набувають чинності за кілька днів до того, як заступник держсекретаря США Венді Шерман відвідає Китай.

Американські санкції проти китайських чиновників у Гонконзі були зумовлені їхньою роллю у придушенні безпеки на цій території.

Вашингтон також попередив свою ділову спільноту про зростаючі ризики діяльності в Гонконгу.

Китай запровадив закон про національну безпеку в Гонконзі минулого року у відповідь на масові протести проти демократії. Він передбачає криміналізацію сецесії, диверсії та змови з іноземними силами та передбачає максимальне покарання у вигляді довічного ув’язнення.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило в п’ятницю, що нещодавні санкції США були розроблені для “безпідставного очорнення ділового середовища Гонконгу” і “грубого порушення міжнародного права та основних норм, що регулюють міжнародні відносини”.

І заявило, що введе санкції проти семи американських фізичних та юридичних осіб, включаючи пана Росса.

Санкції вводяться стосовно колишнього міністра торгівлі США Уїлбура Росса, колишнього директора офісу виконавчого комітету по Китаю Конгресу США Джонатана Стіверса, голови Національного демократичного інституту США Кім До Юн, повноважного представника Міжнародного республіканського інституту в Гонконгу Адама Кінга, голови Американо-китайської комісії з моніторингу економіки і безпеки Конгресу США Керолайна Бартолом’ю, директора департаменту по Китаю Human Rights Watch Софі Річардсон і Комітету з питань демократії Гонконгу.

“Ці дії є прикладами того, як Пекін карає приватних громадян, компанії та організації громадянського суспільства, і це є політичними сигналами”, – прокоментувала санкції прессекретар Білого дому Джен Псакі.

Відносини між Пекіном та Вашингтоном стали ще більш напруженими за адміністрації Трампа.

Цими вихідними Шерман полетить до Китаю, намагаючись вирішити ситуацію, що погіршуються.

Адміністрація Байдена назвала цей крок Пекіна “непродуктивним і цинічним”.

Передісторія:

  • Великобританія і Сполучені Штати ввели санкції проти китайських чиновників і організацій за порушення прав людини проти переважно мусульманської уйгурської меншини.
  • Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про введення санкцій проти двох посадових осіб КНР в рамках глобальних санкцій у зв’язку з серйозними порушеннями прав людини в Сіньцзяні.
  • Правозахисні організації заявляють, що Китай утримує понад мільйон уйгурів і людей з інших груп мусульманських меншин в таборах в Сіньцзяні. Уряд Китаю звинувачують в проведенні примусових стерилізацій уйгурських жінок і розлученні дітей з їх сім’ями. Розслідування містять інформацію про примусову працю і систематичні зґвалтування, сексуальне насильство і тортури затриманих.
  • Влада КНР 27 березня ввела санкції проти низки американських і канадських чиновників.
Back to top button