Світ

Китай рекордно збільшив експорт своїх товарів

Настільки стрімкому відновленню китайського експорту сприяло те, що КНР виготовляє чимало товарів, які користуються підвищеним попитом під час пандемії, - медичне обладнання, зокрема захисні маски, а також ноутбуки для роботи в домашніх умовах

Експорт з КНР на початку поточного року зростав рекордними темпами.

У січні-лютому 2021 року китайський експорт несподівано зріс відразу на 60,6 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року, – інформує 1NEWS.

Настільки стрімкому відновленню китайського експорту сприяло те, що КНР виготовляє чимало товарів, які користуються підвищеним попитом під час пандемії, – медичне обладнання, зокрема захисні маски, а також ноутбуки для роботи в домашніх умовах.

Лише в лютому експорт з КНР підскочив на 154,9 відсотка. Експерти очікували зростання, але не такого високого (лише на 38,9 відсотка). У митній службі КНР відзначили, що китайському експорту сприяло й відновлення економіки в країнах ЄС та США.

Утім, зростання експорту з КНР усе ж не було би настільки високим, якби минулого року на початку пандемії китайський експорт не впав на 17 відсотків.

Зріс у січні-лютому 2021 року й імпорт у КНР: на 22,2 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року. Аналітики прогнозували зростання на 15 відсотків.

Нагадаємо, що в 2020 році Китай став єдиною великою економікою світу, яка досягла зростання на тлі пандемії, – на 2,3 відсотка. Це, однак, для країни був рекордно низький показник з 1976 року.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button