Світ

Країни ЄС постачали зброю Росії в обхід ембарго – ЗМІ

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Країни ЄС постачали зброю Росії в обхід ембарго - ЗМІ

Фото: AP

Європа після 2014 року весь час продавала Росії зброю

Франція, Німеччина та інші країни продали Москві зброю на 350 млн євро, використовуючи лазівку в ембарго ЄС.


 

Щонайменше десять країн – членів ЄС експортували до Росії військову техніку майже на 350 млн євро в обхід ембарго, запровадженого через анексію Криму. Про це повідомляє британська газета The Telegraph з посиланням на дані ЄС.


 


За даними видання, близько 78 відсотків від загального обсягу поставок припало на німецькі та французькі компанії, які у 2015-2020 роках забезпечили Росію військовою технікою більш ніж на 273 млн євро.


 


“Вони відправляли Москві обладнання, у тому числі бомби, ракети, снаряди та гармати, незважаючи на ембарго ЄС на постачання озброєнь до Росії, введене після анексії Криму у 2014 році”, – пише газета.


 


Крім Німеччини та Франції, військову продукцію Росії постачали Італія, Австрія, Болгарія, Чехія та Великобританія. Журналісти припускають, що отримана Москвою зброя нині, ймовірно, використовується у війні проти України. У 2021 році, коли Кремль готувався до нападу, країни ЄС продали Росії зброю та боєприпаси на 39 млн євро, випливає з даних Єврокомісії.


 

З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого ЄС запровадив додаткові обмеження на експорт товарів подвійного призначення до Москви. Проте лазівка, що дозволяла обходити ембарго, була закрита лише 8 квітня під тиском балтійських та східноєвропейських держав – членів Євросоюзу.


 


 


 


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button