Світ

Кожен четвертий російський дипломат у Швейцарії є шпигуном – розвідка країни

Федеральна служба розвідки Швейцарії підозрює, що чверть російського дипкорпусу в країні – таємні агенти, інформує 1NEWS.

Про шпигунів заговорили ще минулого року. Щоправда тоді в доповіді Федеральної ради Швейцарії не називали країну, для якої могли шпигувати агенти. Однак, зазначають журналісти Le Matin, на словах чиновники говорили про Росію.

Наразі в посольстві в Берні працює як мінімум 80 дипломатів із РФ. Російські консульства є також у Цюріху, Лозанні та Женеві. Іще близько 70 російських чиновників працюють в Швейцарії незареєстрованими. Журналісти підозрюють, що деякі з них можуть бути повноцінними шпигунами.

У виданні також наголошують, що обвинувачених в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки шість разів помічали в Женеві напередодні інциденту в Солсбері.

Швейцарія вимагає від Росії припинити шпигунство

Швейцарія публічно звернулася до російської влади після того, як ЗМІ написали, що навесні в Гаазі за підозрою в шпигунстві арештували двох російських громадян.

Затримані виявилися співробітниками ГРУ, у них було обладнання для злому комп’ютерної мережі. Агенти хотіли роздобути дані лабораторії в швейцарському Шпіце, що допомагає розслідувати хімічні атаки в Сирії й отруєння в Солсбері. Раніше ця лабораторія вже ставала об’єктом атаки хакерів.

Швейцарська федеральна служба розвідки підтвердила цю інформацію.

МЗС країни наголошує, що цьогоріч розвідка вже тричі фіксувала російські шпигунські операції на території країни.

Раніше Франція звинуватила Росію в космічному шпигунстві. За словами міністра збройних сил країни Флоранс Парлі, у 2017 році військові зареєстрували момент, коли російський супутник “Луч” небезпечно наблизився до франко-італійського космічного апарату Athena-Fidus. Це сталось на висоті 36 тисяч кілометрів.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close