Світ

Коронавірус ще більше поглибив прірву між багатими і бідними – дослідження

Тисяча найбагатших людей на планеті відновили свої статки після збитків від COVID-19 протягом лише дев'яти місяців, але найбіднішому населенню світу на це доведеться витратити, можливо, понад десятиріччя

Пандемія COVID-19 призвела до того, що багаті в світі швидко багатшають, тоді як бідному населенню планети знадобиться багато років, щоби відновити своє становище.

Про це йдеться в оприлюдненій у понеділок, 25 січня, доповіді неурядової організації Oxfam під назвою “Вірус нерівності”, – інформує 1NEWS.

“Тисяча найбагатших людей на планеті відновили свої статки після збитків від COVID-19 протягом лише дев’яти місяців, але найбіднішому населенню світу на це доведеться витратити, можливо, понад десятиріччя”, – зазначають експерти організації, яка ставить собі за мету боротьбу з бідністю.

Використовуючи дані журналу Forbes, Oxfam зазначає, що статки десяти найбагатших людей Землі, зокрема Джеффа Безоса, Ілона Маска, Білла Гейтса, Марка Цукерберга, Воррена Баффета та інших, з початку коронавірусної кризи зросли на пів трильйона доларів попри те, що світова економіка за час пандемії скоротилася.

В Oxfam також вказують на те, що пандемія неоднаково позначається на представниках різних етнічних груп та статей. Зокрема, в деяких країнах представники етнічних меншин частіше помирають від коронавірусу, а найбільшого удару зазнали ті галузі економіки, де надмірно представлені жінки.

Презентація доповіді збіглася в часі з початком віртуального Всесвітнього економічного форуму, який цього року проходитиме не в Давосі, а онлайн. Oxfam традиційно хоче спровокувати серед учасників форуму дебати щодо подолання нерівності у світі.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button