Світ

Коронавірус негативно позначився на демократії у світі – звіт Freedom House

Антидемократичні лідери в усьому світі використовували пандемію як прикриття, щоб послабити політичну опозицію і консолідувати владу

Пандемія коронавірусу у 2020 році сприяла погіршенню рівня глобальної свободи, наразі у “вільних” країнах живе менше 20% населення світу, у “невільних” – 38%.

Про це йдеться у звіті Freedom House, – інформує 1NEWS.

Станом на зараз, 54 країни є “Невільними”, на їх частку припадає 38% населення світу, що є найвищим показником з моменту початку спаду рівня глобальної свободи у 2006 році”.

Антидемократичні лідери в усьому світі використовували пандемію як прикриття, щоб послабити політичну опозицію і консолідувати владу.

Багато з тих, хто висловлював заперечення проти дій своїх урядів у зв’язку з пандемією, зіткнулися з переслідуванням або притягненням до кримінальної відповідальності.

Відзначається, що карантинні обмеження іноді були надмірними та часто супроводжувалися жорстокістю.

На цей час у “вільних” країнах проживає менш ніж 20% населення світу.

Так, зі 195 незалежних країн, проаналізованих у звіті, 73 – зіткнулись із сукупним зниженням показників і тільки 28 – домоглися поліпшень, що становить найбільший розрив за 15-річний період.

Рівень свободи в Україні знизився. У звіті йдеться про те, що реформаторська кампанія президента Володимира Зеленського застопорилася на тлі пандемії та політичної корупції, що вилилося в конституційну кризу.

Зокрема, у звіті згадується прізвище глави Конституційного суду Олександра Тупицького.

Зазначається, що у Криму та на Донбасі – територіях, які тимчасово не підконтрольні українському уряду – політичні права та громадянські свободи продовжили занепадати.

 

Джерело: Українська правда

Останні новини

Back to top button