Світ

Конгрес США можуть знову взяти штурмом

Палата представників повідомила, що через загрозу нових заворушень припинить свою роботу на один день, тоді як члени Сенату США кажуть, що робити цього не планують

Конгрес США частково припинить роботу на один день – до ранку п’ятниці – через потенційну загрозу нового штурму Капітолія.

Причиною стали попередження ФБР та Департаменту внутрішньої безпеки про можливі безлади у Вашингтоні, – інформує 1NEWS.

Останніми місяцями послідовники конспірологічного руху QAnon поширювали інформацію про те, що 4 березня Дональд Трамп нібито знову повернеться в Білий дім як президент.

Саме 4 березня до 1933 року традиційно проводилася інавгурація президентів США.

Представники кількох радикальних груп також обіцяли, що цього дня до Вашингтона приїдуть тисячі їхніх однодумців.

У центрі столиці США тим часом продовжують діяти посилені заходи безпеки. Територія навколо Капітолія оточена триметровим парканом і охороняється підрозділами Національної гвардії.

Палата представників повідомила, що через загрозу нових заворушень припинить свою роботу на один день, тоді як члени Сенату США кажуть, що робити цього не планують. У четвер вони мають намір зібратися на планове засідання.

Американські правоохоронці тим часом запевняють, що готові до будь-якого розвитку подій.

“Наш департамент співпрацює з місцевими та федеральними партнерами, щоб зупинити будь-які загрози Капітолію, – йдеться в заяві поліції Капітолія. – Ми серйозно ставимося до розвідданих. Через конфіденційний характер цієї інформації ми наразі не можемо надати додаткові деталі”.

Попередній штурм Капітолія стався на початку січня – тоді численні прихильники Дональда Трампа прорвалися до будівлі Конгресу.

В результаті подій того дня загинули п’ятеро людей.

Серед затриманих було чимало представників ультраправих екстремістських угруповань, а також прихильників конспірологічної теорії QAnon, яку у 2019 році ФБР внесло до переліку внутрішніх загроз нацбезпеці США.

Наприкінці лютого виконувач обов’язків начальника поліції Капітолія Йогананда Піттман заявив, що прихильники Дональда Трампа, що увірвалися до Конгресу в січні, на його думку, хочуть “підірвати” Капітолій і вбити законодавців.

Леон Палетта, ексміністр оборони США та ексдиректор ЦРУ заявив, що правоохоронці мають серйозно сприймати усі потенційні загрози – навіть якщо така обережність комусь може здатися надмірною.

“Ми повинні постійно мати розвідувальну інформацію про внутрішніх терористів і відслідковувати їхні можливі спроби повторити те, що сталося 6 січня. Думаю, те, що ми спостерігаємо зараз – це обережність, аби переконатися, що ми добре готові для відповіді на випадок, якщо якась група дійсно спробує знову здійснити збройний напад на Капітолій”, – каже Палетта.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button