Світ

Колумбія обрала нового президента

Переміг кандидат від правоцентристської партії "Демократичний центр" Іван Дуке

На президентських виборах у Колумбії переміг кандидат від правоцентристської партії “Демократичний центр” Іван Дуке. За даними виборчої комісії, за Дуке віддали свої голоси 54 відсотки виборців. Його суперник, колишній мер столиці Колумбії Боготи Густаво Петро набрав 42 відсотки голосів, – повідомляє 1NEWS.

Чинний президент Колумбії Хуан Мануель Сантос уже привітав Дуке з перемогою. “Я подзвонив Івану Дуке, щоб привітати його і побажати удачі. Я запропонував йому співпрацю уряду, щоб зробити перехід впорядкованим і спокійним”, – написав Сантос на своїй сторінці у Twitter.

Іван Дуке є противником мирного договору між урядом країни та повстанським ліворадикальним угрупованням “Революційні збройні сили Колумбії” (FARC). Попри схвалення світової громадськості, угода не отримала абсолютної підтримки серед колумбійців. Після укладення договору в 2017 році Дуке говорив, що він “порве угоду на шматочки”. Пізніше він заявив, що мова йде не про скасування, а про внесення змін до мирної угоди.

У своїй промові після перемоги на виборах обраний президент заявив про свою прихильність, в цілому, до домовленості з FARC, проте декларував, що хотів би внести до угоди певні зміни. Крім того, Дуке виступає проти продовження мирних переговорів із повстанським угрупованням “Армія національного звільнення” (ELN).

У свою чергу, у FARC вже закликали Дуке дотримуватися мирної угоди. “Необхідно продемонструвати розсудливість. Те, що потрібно країні, – це стійкий мир, який приведе нас до довгоочікуваного примирення”, – йдеться в заяві FARC.

Участь колишніх повстанців у політичному житті Колумбії – частина мирної угоди, яку в листопаді 2016 року уклали уряд Колумбії та FARC. У документі йдеться про роззброєння повстанців, участь FARC у політиці та спільну боротьбу з торгівлею наркотиками. Угода також гарантує амністію для більшості бойовиків.

Конфлікт між владою Колумбії і бойовиками FARC тривав понад 50 років. Через нього з початку 1960-х років загинули близько 260 тисяч осіб, понад 60 тисяч вважаються зниклими безвісти. Ще близько 7 мільйонів людей були змушені покинути рідні місця. Протистояння офіційно завершилося 15 серпня 2017 року. В цей день в місті Фонсека на північному сході Колумбії бойовики FARC здали понад 8 тисяч одиниць зброї і близько 1,3 мільйона одиниць боєприпасів.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close