Світ

Казахстан відреагував на звинувачення в “затопленні регіонів РФ”

Казахстан відреагував на звинувачення в затопленні регіонів РФ

Фото: t.me/vnkozupitsa

Володимир Якушев заявив, що у ситуації з паводками в Курганській та Тюменській областях необхідно брати до уваги “фактор Казахстану

Казахстанський уряд зазначає, що “вода річкою Тобол надходить із Росії”, а не з території Казахстану.

Міністерство водних ресурсів та іригації Казахстану назвало некоректною заяву повноважного представника (повпреда) президента РФ в Уральському федеральному окрузі Володимира Якушева про причини затоплення російських регіонів та неузгоджені дії Астани та Москви у боротьбі з паводком. Про це йдеться в повідомленні відомства, опублікованому в середу, 10 квітня.

“З приводу заяви Володимира Якушева. Зазначимо, що вода річкою Тобол надходить із Росії. І, відповідно, рішення про скидання води приймаються виходячи з потоків, які приходять російською стороною. Тому говорити про те, що це Казахстан впливає на паводки в Росії, некоректно. Це не відповідає дійсності”, – зазначається в повідомленні.

Казахстанська сторона з 2 квітня “інформує російську сторону про рішення щодо скидання води річкою Тобол”.

“Казахстанська сторона готова і надалі продовжувати співпрацю, обмін інформацією”, – зазначили в Астані.


Володимир Якушев заявив, що у ситуації з паводками в Курганській та Тюменській областях необхідно брати до уваги “фактор Казахстану”. За його словами, Казахстан “мав узгодженіше скидати воду”, щоб Росія могла уникнути паводків у цих двох регіонах.

Як відомо, 5 квітня у російському Орську Оренбурзької області прорвало дамбу. Місто та навколишні села затопило, почалася евакуація населення. Місцева влада запровадила режим надзвичайного стану.

Згодом стало відомо, що в Орську виходить із берегів ще одна річка.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button