Світ

Казахстан не визнає анексії Криму

Київ оголосив демарш Казахстану з приводу заяви президента країни

Уряд Казахстану не називає те, що сталося в Криму, анексією.

Про це заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, – інформує 1NEWS.

“По-перше, ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, те сталося. Анексія — це занадто важке слово стосовно Криму. По-друге, ніякого страху, як ви говорите, не було, оскільки у нас, як я вже сказав, абсолютно довірчі, добросусідські відносини з Російською Федерацією. З самого початку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва”, — розповів президент.

Він також зазначив, що мінські переговори були розпочаті, по суті, з ініціативи Нурсултана Назарбаєва. Він тоді запропонував Астану, але в силу логістики і віддаленості від Європи було прийнято рішення проводити ці переговори в Мінську.

“На сьогоднішній день мінські угоди, по суті, є єдиним правовим документом, який може привести, в кінцевому рахунку, до врегулювання так званого українського конфлікту”, — додав Токаєв.

У МЗС України глибоко стурбовані висловлювання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії Криму Росією. Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші.

“Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році у Договорі про дружбу і співробітництво і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась”, – сказано в заяві.

Слова Токаєва не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року, кажуть у Києві.

“Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ,- організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав”, – додали в МЗС.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close