Світ

Катар і країни Перської затоки залагодили багаторічний конфлікт

Протягом кількарічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти, а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина

Учасники 41-го саміту Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) у складі Бахрейну, ОАЕ, Катару, Кувейту, Оману, Саудівської Аравії підписали угоду про припинення дипломатичної кризи щодо Катару.

Про це повідомляє 1NEWS.

Напередодні в МЗС Кувейту, який виступав посередником на переговорах, повідомили, що відносини з Дохою будуть нормалізовані, що передбачає відкриття з Катаром сухопутних і морських кордонів, а також – повітряного простору.

У 2017 році Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет звинуватили Катар у підтримці ісламістів і надмірному зближенні з Іраном. Згодом ці чотири країни розірвали дипломатичні та економічні зв’язки з Катаром і закрили з ним кордони.

Протягом кількарічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти, а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина.

Наприкінці 2018 року Катар на тлі суперечки з сусідами вийшов з організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), до якої входив багато років поспіль. Утім, уже тривалий час головним джерелом прибутків Катару є не нафта, а природній газ, оскільки цей невеликий емірат має доступ до одного з найбільших у світі газових родовищ, котре він освоює разом з Іраном.

З червня 2017 року Саудівська Аравія запровадила спільно з Єгиптом, Бахрейном і Об’єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ) всеосяжне ембарго щодо Катару. На думку Ер-Ріяда та союзників, Доха підтримувала занадто тісні відносини з Іраном і радикальними ісламськими угрупованнями. Уряд у Досі завжди відкидав звинувачення своїх арабських сусідів. Блокада призвела до перебоїв з постачанням харчових продуктів та води в Катарі.

Протягом кількарічної блокади ці арабські країни тримали закритими свої кордони, порти а також повітряний простір для громадян та компаній з Катару. У суперечці з Саудівською Аравією Катар підтримувала, зокрема, Туреччина.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button