Світ

Ізраїльський вчений заявив, що урядові заборони мало впивають на динаміку поширення коронавірусу

Динаміка епідемії коронавірусу Covid-19 практично однакова у всіх країнах, незалежно від жорсткості урядових заходів. Про це сказано в доповідній записці “Чи є експонентне зростання?” професора Тель-Авівського університету Іцхака Бен Ісраеля, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Вчений пише, що у всіх країнах темпи зростання захворюваності наростають у перші шість тижнів, а потім настає стабілізація і поступове зниження — незалежно від часу початку і жорсткості урядових обмежень на економічну діяльність.

При цьому в країнах, які обмежилися заходами соціального дистанціювання, забороною масових заходів та гігієни (як-от Швеція), крива захворюваності принципово не відрізняється від країн, які закривають підприємства і “заморожують” економіку.

“Графіки показують, що захворюваність всюди проявляється однаково — зростає, досягає піку на шостому тижні, а, починаючи з восьмого тижня, починає швидко падати. Це відбувається майже у всіх державах, де є ця хвороба, майже незалежно від дій їхніх урядів”, – заявляє учений.

При цьому професор уточнює, що закриття громадського простору, напевно, допомагає знизити захворюваність, але важливий той факт, що і без цих крайніх і надзвичайно дорогих заходів захворюваність починає знижуватися з восьмого тижня епідемії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу частково знімає низку обмежень, запроваджених у зв’язку з карантином.

Back to top button