Світ

Іспанія відкриває Шлях святого Якова для паломників

В Іспанії паломники стали повертатися на стежки Шляхів святого Якова “Ель Каміїно де Сантьяяго” після пандемії. Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на 112ua.

Протягом року дорога до відомої святині – місця поховання апостола була пустельною через обмеження на поїздки, спрямовані на боротьбу із коронавірусом. Місто Сантьяго-де-Компостела є кінцевою точкою шляху паломників.

Тепер, коли подорожі знову дозволені, все більше людей з Іспанії та інших країн Європи знову почали прямувати стародавнім шляхом паломництва, хоча багато хостелів, які обслуговують мандрівників, ще досі закриті. Зараз до Сантьяго щодня прибуває кілька сотень людей, хоча до пандемії ця цифра сягала кількох тисяч у літній період.

Паломники приходять до Сантьяго протягом тисячоліть, з тих пір, коли було відкрито могилу одного з учнів Ісуса Христа у 9 столітті. Шлях святого Якова являє собою серію стежок, які розходяться за Піренейський півострів і простягаються по всій Європі. Покажчиками на шляху до місця поховання апостола слугують емблеми морської черепашки.

Який би маршрут мандрівники б ні обирали на шляху Св. Якова, весь шлях завершується у соборі Сантьяго у стилі бароко. Тут віруючі можуть відвідати гробницю апостола Яківа, який, згідно із католицьким переказом, приніс християнство до Іспанії та Португалії.

Вважається, що після мученицької смерті апостола у 44 році в Єрусалимі, його тіло було покладене у човен і пущено хвилями Середземного моря. Дивним чином цей човен приплив до Іспанії, де святий проповідував раніше. Апостола винесло на берег річки Сар в місті Ірія Флавія. Потім тіло Св. Якова було перенесене двома його учнями на гору Лібредон за 17 км від Ірії Флавії, де його і поховали.

Back to top button